Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Jerzego Wiśniewskiego, szefa SLD powiatu mławskiego

dodano 2014-01-16 18:22 w kategorii: Informacje

W dniu 16. stycznia 20013 roku zmarł Jerzy Wiśniewski, wieloletni przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Mławie, działacz samorządowy, dyrektor i nauczyciel.
 
Jerzy Wiśniewski:
 
Urodził się 14 kwietnia 1946 roku w Krępie, gmina Lipowiec Kościelny powiat mławski. Ukończył studium nauczycielskie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w roku 1968 jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Długokątach. Od 1971 roku przez 3 lata był nauczycielem w Szkole Podstawowej ww Kowalewie. Przez 12 lat lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Głużku. W latach 1986 – 1990 był sekretarzem Komitetu Gminnego PZPR w Wiśniewie. Następnie przez dwa lata nauczycielem w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach. W latach 1990 – 2003 ponownie sprawował funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Głużku.
 
Należał do:
 
Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Młodzieży Wiejskiej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Ludowych Zespołów Sportowych i Ligi Ochrony Kraju.
 
Był wielokrotnie odznaczany:
 
Medal 40 – lecia PRL, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal zasłużony dla województwa ciechanowskiego, Medal zasłużony dla Ligi Obrony Kraju, Medal zasłużony dla LZS. Był również odznaczany nagrodami Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty, Wojewody Ciechowskiego i Wójta gminy Wiśniewo.
 
Był też wieloletnim działaczem politycznym i samorządowym:
 
W latach 1974 – 1989 był członkiem PZPR. Członek i założyciel SdRP na powiat mławski i jej przewodniczący. Założyciel SLD w Mławie, jej wieloletni przewodniczący oraz były członek Rady Wojewódzkiej. Był radnym powiatu mławskiego w latach 1998 – 2002.
 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  3 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.